Haksız nedenle işten atılan ya da bir neden gösterilmeksizin işine son verilen bireyler, işe iade davası açmak istemeleri durumunda hukuki haklarını ve işe iade davası sürecini doğru bilmelidirler. İşe iade davası açabilmek için İş Kanunu belirli şartların yerine getirilmiş olmasını ister. Bu şartların ne olduğunu öğrenmek için “işe iade davası şartları” adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu makalemizde İşe İade Davası Avukatı, işe iade davalarında avukat tutulması, işe iade avukatının avantajları… gibi konulara değineceğiz.

İşe İade Davası Avukatı

İş Kanununda, işverenin hangi hallerde çalışının sözleşmesini feshedebileceği açık bir şekilde anlatılmıştır. Bu haller dışında kalan tüm işten çıkartmalar, haksız nedenle feshi kapsamında yer alacağından dolayı, işe iade davası açabilme şartlarını yerine getiren kişiler, iş güvencesi sayesinde, iş sözleşmesinin feshinin geçersizliğini sağlayabilmektedirler. Bu süreçte işten haksız nedenle atılan kişi, fesih bildiriminin kendisine iletilmesinden itibaren 1 ay içerisinde işe iade davası açabilir. Peki işe iade davası açma aşamasındaki kişiler, hukuki süreci nasıl yürütmelidirler?

İşe iade davası süreç olarak karmaşık bir hukuki işlemler dizisini ifade edecektir. Bu bağlamda işten çıkarılan işçi, dava sürecini doğru bir şekilde yürütmek ve yasal haklarını bilmek zorundadır. Aksi durumda işe iade davasının reddi gündeme gelebileceği gibi, dava sonucunda hak kaybı yaşaması ihtimali de oldukça yüksektir. İşe iade davası avukatı bu noktada açılacak olan davalarda müvekkilinin, olası hak kayıplarını bertaraf etmenin yanı sıra, işe iade talebinin yerine getirilmesini, işe iade talebi yerine getirilmiyor ise, işe başlatmama tazminatı ödenmesini sağlayabilir.

İşe İade Davası için Avukat Tutulması Gerekir Mi?

İşe iade davası da dahil olmak üzere hiçbir dava türü için avukat tutma zorunluluğu yoktur. Fakat yasal hakların korunması adına, hukuki bilgi ve deneyimi yüksek, uzman bir işçi avukatı, yaşanabilecek hak kayıplarının önüne geçecektir. Burada işten çıkartılan işçinin, iş sözleşmesi hukuka aykırı bir şekilde feshedilmiş ise, işten çıkartılan işçi işe iade davası açarak yasal haklarını arayabilir. İşe İade Davası Avukatı bu süreçte hukuki prosedürleri doğru bir şekilde yerine getirerek davanın kısa sürede ve istenilen sonuçla bitirilmesini sağlamak adına hizmet vermektedir. Olası hak kayıpları ile karşı karşıya kalmamak adına bireylerin işe iade davası avukatı tutmaları onların avantajına olacaktır.

İşe İade Davası Avukatı İstanbul

İstanbul’da ikamet eden ve haksız nedenle iş sözleşmesi feshedilen kişiler, İstanbul’da bulunan işe iade davası avukatları ile dava sürecini yürütebilmektedirler. İşe iade davası avukatı İstanbul içerisinde görülecek olan, haksız nedenle işten çıkarılan kişilerin açacağı işe iade davası için müvekkillerinin ihtiyacı olan hukuki desteği sağlamaktadır. Haksız nedenle ya da neden göstermeksizin işten çıkarılmanız durumunda iletişim sayfasından bize ulaşarak izlemeniz gereken yollar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İşe İade Davası Avukatı

One thought on “İşe İade Davası Avukatı

  • İse iade davasini kazandim ise tekrar alindim ancak sartlari kafalarina gore degistirdiler eski isime ve eski sartlarimi yerine getirmediler avukatim noterden yazi cekti ve isten ayrildim ve 4 aylik sigortam odenmedi mahkeme kararina uymadiklari icin tazminat almam gerekiyor diye biliyorum 1 yil oldu avukatimdan saglikli bir bilgi alamadim ne yapmam lazim prosudur nasil isliyor bilgi verirseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir